2 Aralık 2016 Cuma

Yoda :)

Yetişememek, zamansızlık, hep yakındığım şeyler oldu son zamanlarda. Ara ara ce-ee yapıp bir müddet yine saklambaç oynuyorum blogda. Blogumu bir sabah kalktığımda gizli yapıyorum, bir sabah neden gizli yapıyım ki ben paylaşmayı seven bir insanım diyip herkese açıyorum. Pek tutarsız da değilimdir aslında, aksine annem, babam ve çevremdekiler ne kadar kararlı bir insan olduğumdan bahsederler hep. Tipik boğa burcuyumdur işte.. Ama bu blog konusunda gizli ve açık seçenekleri konusunda ikilemlerime son veremiyorum bir türlü...

Geçen 10 ayda yine bir sürü değişiklikler oldu hayatımızda. En büyük değişiklik ise; hayatımıza ve ailemize 3. bir çocuğun katılması. :) Paniğe gerek yok, kedi aldık :) 


Arda'nın 6 aylık kedi alalım baskılarına dayanamayarak, her türlü araştırmayı Arda yapmışken ve belki de hayatımda ilk kez alternatifleri araştırmadan hazıra konarak, 6 aylık psikolojik kabullenme ile scottish fold yavru bir kedi sahiplendik. Hayır  hayvanseverler zıplamasın hemen, çünkü pet shoptan almadık. Hatta eski sahibi kesinlikle ilk 2,5 ay anne sütü almadan size teslim etmem dedi ve 3 aylık yavru iken evimizde beraber yaşamaya başladık Yoda'mızla...

Evet adını Arda ve Berk koydu. Star wars bölümlerini hiç izlemediğim halde ama Arda ve Berk 3er 5er kez izlediklerinden ve bana anlattıklarında izlemiş kadar oldum!! Daha kedi almaya karar vermeden önce adı hazırdı: Usta Yoda :)


Yoda, 18/08/2016 doğumlu tontik, oyuncu ama çok da uslu, akıllı mı akıllı, atletik mi atletik bir kedi. Çok sorular geldi tuvalet işi sorun oldu mu, alışmak ne kadar zaman aldı, sıkıntı oluyor mu, eşyaları tırmalıyor mu...vb şeklinde. Tuvalet hiç sorun olmadı çünkü zaten eski sahibi alıştırmıştı, evimize geldiğimizde de çok şükür ki bir kez bile tuvaletin yerini şaşırmadı :) Tırmalama mevzuusu da hiç sorun olmadı çünkü Arda  tırmalama tahtasına 1-2 seferde alıştırdı. Anası gibi araştırmacı bir çocuk yetiştirdiğim için, meyvelerini toplamaya başladım. Zira kedi bakımıyla ilgili her türlü araştırmayı internetten  Arda yapıyor evde ve bana anlatıyor. Gerekli her türlü malzemeyi, yapılacakları ondan öğrenip hazıra konuyorum :) 

Ve evet gerçekten yıllarca çok büyük konuşup "kesinlikle eve tüylü bir hayvan almam!!" sözünü tükürüp, yaladığına memnun olan yegane insanımdır hayatta!! Bir kere çocukların sormluluk duyguları gelişiyor, empati kurma yetenekleri gelişiyor, insan-hayvan sevgileri ve koşulsuz sevme yetileri oluşuyor, insanın tüm negatif enerjisi gidiyor...
Geçen sene sınavsız 2. üniversite kapsamında açıköğretimde çocuk gelişimi önlisans programına başlamıştım. Bu son senem ve 2 gün sonra sınavlarım var. Zamanımı doğru planlamak adına şimdilik bu kadar yazıyorum buraya. 5 dersin sadece bir tanesinin tüm konularını çalıştığım düşünülürse, ODTÜ'de hiç alttan ders almamış ve 3,3/4 ortalamayla mezun olmuş biri olarak, F almayı gururuma yedirebileceğimi sanmıyorum :)
8 yorum:

Anne Kaleminden dedi ki...

Gördüm ben bu Yoda' yı instangramda :) Çok tatlı çok şeker. Bizimkilere kansınlar diye furby aldım ama yok hala akıllarında ev hayvanı var. Kardeşimde 2, ablamda 1, yeğenimde 1 kedi var. Küçükken biz de kedi ile büyüdük. Bakalım şimdilik direniyorum nereye kadar :) Arda' yı da tebrik ediyorum ne güzel sorumluluk bilinciyle araştırmalar falan :)))

Benden Bizden dedi ki...

Çok tatlı bu minnoş, aileye hoşgelmiş :) Çok radikal ama çok da güzel bir karar vermişsiniz, tebrik ederim. Sınavlarda başarılar, eminim bunu da başaracaksınız :)

Burcu dedi ki...

Bence hiç direnme :) Hızlı alışılıyor ;)

Burcu dedi ki...

Teşekkür ederiz Benden Bizden :)

kağanınannesi dedi ki...

gerçekten çok ciddi karar bende evde aslaaa tüylü hayvan olmaz diyenlerdenim ama şu an 2 ye 1 yenilmiş durumdayım ama evin annesi durumundan benim oyum x2 :)merak ettiğim gerçekten tüyü dökülmüyomu siz evde yokken ne yapıyor ve mutfak tezgahına falan çıkma gibi bişey oluyomu:)

Burcu dedi ki...

Scotish fold ve british shorthair kediler adı üstünde kısa tüylü kedi cinsleri. Veteriner mevcuttaki tüylerini bebek tüyleri olduğunu ve elbette döküleceğini söyledi ama normalde zaten haftada 2 kez falan akşamları otururken tarağıyla tarıyoruz ve ona rağmen çok tüy dökülmüyor. Yoda'nın evde mutfağa girmsi yasak. Mutfak kapımız sürekli kapalı, oldu da açık kalırsa ilk başlarda oraya giriyordu ama her seferinde hayır olmaz diyip dışarı koyunca sanırım artık o da anladı yasaklı bölge olduğunu ve eskisi kadar girmeye teşebbüs etmiyor artık :) Doğum gününde, doğum günü hediyesi olarak yarım saat mutfakta yaramazlık yapmasına izin vereceğiz :)

gulsenz dedi ki...

Güle güle büyütün kedinizi Burcu Hanım, bloğunuzun gizliliğini açtığınıza İnan'ın çok sevindim! İlk oğlum Berk ile aynı döneme denk geldi ve sizin doktor notlarınızdan çok faydalandım. Şimdide bir oğlum daha oldu botları tekrar okumak çok iyi oldu benim için! Her okuduğumda da size ve tatlı evlatlarınıza dua ediyorum! İzmirden sıcacık Sevgilerimle 💕

Burcu dedi ki...

Merhaba Gülşen hn :) Güle güle büyütün 2. Oğlunuzu da. İnş yeni tavsiye ve deneyimlerle dvm ettirebilirim blogu tekrardan :) öpüyorum